Najpopularniejsze atrakcje Australii

Australia kojarzy się wielu osobom głównie z kangurami i wielokilometrowymi bezdrożami, ale warto bardziej zainteresować się tym krajem, gdyż ma on wiele do zaoferowania. Nie brakuje tam przepięknych miejsc, przeróżnych atrakcji turystycznych. Przyjeżdżając do Australii, można mieć pewność co do tego, że będzie to niezapomniana przygoda, pełna wrażeń i zapierających dech w piersiach widoków.

Poznaj najlepsze atrakcje w Australii

Podczas wycieczki do Australii nie można zapomnieć o Uluru, czyli najsłynniejszym symbolu tego kraju. Chodzi tutaj o specyficzną górę o czerwonym kolorze, która znajduje się na środku pustyni, w samym centrum Australii. Uznaje się ją za świętą górę Aborygenów, miejsce ich kultu. Kolejną atrakcją będzie Rafa Coral Bay, gdzie można delektować się pięknymi widokami w postaci lazurowej wody, piaszczystego wybrzeża i rafy. Co najważniejsze – podwodny świat można podziwiać bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Wielka Rafa Koralowa składa się z tysięcy mniejszych raf i wysp, o łącznej powierzchni aż 344 tysięcy kilometrów kwadratowych. Widać ją nawet z kosmosu, uznaje się ją za jeden z siedmiu cudów świata przyrody. Można w jej przypadku mówić o bogactwie, różnorodności gatunków ryb i koralowców – są ich setki.

Ciekawą atrakcją w Australii jest Różowe jezioro Hillier – do dziś nie wiadomo z czego wynika jego różowe zabarwienie. Dalej mamy Góry Błękitne, spowite mgiełka wytworzoną przez eukaliptusowe olejki eteryczne. Najpopularniejszą formacją są tam Trzy Siostry, na którą składają się góry Meehni, Wimlah i Gunnedo. Każdy chyba słyszał o dzikim diable tasmańskim, chociażby z kreskówek. Zwierzęta te można spotkać w australijskiej Tasmanii. Jest to jedyne miejsce na świecie, gdzie żyją one na wolności. Miejsce to słynie ze swoich dzikich plaż, na czele z Wineglass Bay, pozostaje nadal zdominowane przez naturę a nie działalność człowieka. Bezdrzewną pustynią, przez którą przebiega najdłuższa australijska prosta droga, jest Pustynia Nullarbor.

Australia znana jest ze swoich wyjątkowych rezerwatów przyrody. Mianem jednego z najbardziej urokliwych miejsc tego kraju można określić Park Narodowy Kalbarri, gdzie czekają na turystów zapierające dech w piersiach krajobrazy. Podziwiać można malownicze klify, rozległe doliny, ocen, kaniony, wąwozy, urwiska wyrzeźbione przez rzekę. To właśnie w tym parku znajduje się cud natury w postaci Nature Window. Pozostając w temacie parków, warto wymienić Park Narodowy Purnululu, znany ze swoich ogromnych skalnych formacji do złudzenia przypominających ule. Szereg atrakcji ma do zaaferowania Park Narodowy Nambung, Park Narodowy Watarrka i Park Narodowy Kakadu.

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *