Jak pielęgnować skórę naczynkową?

Pielęgnacja skóry twarzy zawsze powinna być dobierana do rodzaju cery, jej aktualnych potrzeb i kondycji. W przypadku tej naczyniowej należy zachować szczególną ostrożność, gdyż jest ona problematyczna, z tendencją do pękających naczyń krwionośnych, co obawia się nieestetycznymi pajączkami. Posiadając taką cerę, należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja cery naczyniowej?

Cerę naczynkową poznamy po kruchych naczynkach krwionośnych, które ze względu na swoja niską odporność na działanie niekorzystnych czynników typu mróz czy upał, mają tendencję do pękania. Manifestuje się to nieestetycznymi zmianami skórnymi w postaci zaczerwienionych plam. Najlepszym rozwiązaniem jej w tym przypadku sięganie po konkretne preparaty pielęgnacyjne, dedykowane cerze naczyniowej. Na szczęście na rynku ich nie brakuje, dzięki czemu każdy dobierze dla siebie odpowiednie kosmetyki. Powinny one być łagodne, bez drażniących substancji zapachowych i parabenów. Godne polecenia są naturalne kosmetyki, gdyż te chemiczne często naruszają barierę ochronną skóry i wywołują reakcje alergiczne. Świetnie sprawdzają się dermokosmetyki, które mogą być stosowane niezależnie od wieku. Ich ogromną zaletą jest niekomodogenność, brak substancji drażniących, obecność filtrów ochronnych. Wystrzegać powinno się peelingów mechanicznych kremów złuszczających naskórek.

Serum, maska, krem do cery naczynkowej – czego szukać w ich składzie?

Niezależnie od tego czy chodzi o serum do twarzy, maskę czy krem, w przypadku cery naczynkowej warto szukać konkretnych substancji. Przykładem będą witaminy C, E i z grupy B. Kwas askorbinowy działa uszczelniająco na naczynia krwionośne i uelastycznia ścianki naczynek. Nie tylko poprawia mikrokrążenie w skórze, ale też redukuje jej zaczerwienienie. Witamina E również wzmacnia naczynia krwionośne. To samo dotyczy rutyny i jej pochodnych. Dobra maska do twarzy na noc zawiera algi takie jak spirulina, która działa nawilżająco, zmniejsza rumień, redukuje stany zapalne, wzmacnia naczynka krwionośne oraz szereg ekstraktów roślinnych. Na szczególną uwagę zasługują te z arniki, kocanki, wąkrątki, nagietka, kasztanowca, oczaru. Przykładowo arnika wzmaga proces regeneracji tkanek, przyspiesza wchłanianie zmian skórnych, niweluje zasinienie i zaczerwienienie. Kocanka z kolei działa przeciwzapalnie, rozjaśniająco i wzmacniająco na naczynka.

Oczar obkurcza naczynka, usprawnia mikrokrążenie w skórze, znosi rumień. Nieoceniony w kosmetykach do cery naczynkowej jest kasztanowiec, który przeciwdziała kruchości i rozszerzaniu się naczyń włosowatych. Zawarte w nim związki poprawiają krążenie i elastyczność skóry. W preparatach dedykowanych skórze naczynkowej bardzo mile widziany jest krem, który zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych. Uszczelniająco na naczynka działa ekstrakt z miłorzębu, który poprawia ich elastyczność. Podobne działanie wykazuje wyciąg z bzu czarnego i fiołka trójbarwnego. Kosmetyki z witaminą K przeciwdziałają powstawaniu wylewów podskórnych z naczyń.

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *