Aplikacje mobilne dla kierowcy ciężarówki

Powstaje coraz więcej aplikacji z myślą o kierowcach. Wiele z nich będzie nieocenioną pomocą dla zawodowych kierowców podczas codziennych tras. Z pewnością dobrze jest dowiedzieć się o nich więcej oraz wybrać odpowiednie dla siebie.

Truck Parking Europe – aplikacja pomagająca znaleźć parking

Dla kierowców ciężarówek, bardzo ważnym i częstym problemem jest znalezienie parkingu w trasie. Kierowców obowiązują godziny pracy i czas, po którym każdy musi zrobić odpoczynek. W ciągu doby kierowcy należy się 11 nieprzerwanych godzin odpoczynku.
Aplikacja Truck Parking Europe pomoże znaleźć bezpieczną zajezdnię. Przez platformę można zarezerwować wcześniej miejsce parkingowe, dzięki czemu w odpowiednim momencie, nie będziemy musieli obawiać się pozostania na lodzie

ICE – w nagłym wypadku

Kolejną aplikacją wartą uwagi, jest aplikacja ICE. Każda firma transportowa powinna zachęcić swoich kierowców do jej pobrania. W nagłym wypadku, może nam uratować zdrowie i życie. Zapisujemy w niej najważniejsze informacje dotyczące naszego zdrowia – jakie leki przyjmujemy, jakie choroby przebyliśmy, ewentualne alergie oraz inne informacje mogące być bardzo przydatne dla ratowników. Oprócz tego, możemy wpisać w tej aplikacji numery telefonów do najbliższych osób. W niebezpiecznej sytuacji wystarczy, że wciśniemy jeden przycisk, a wszystkie te osoby zostaną poinformowane o zagrożeniu.

Bans For Trucks – aplikacja usprawniająca przejazd

Bans For Trucks jest kolejną aplikacją, która powinna znaleźć się w telefonach zawodowych kierowców. Muszą oni radzić sobie na co dzień z wieloma utrudnieniami na drogach. Używając aplikacji Bans For Trucks, łatwo jest dowiedzieć się, jakie są stałe i okresowe ograniczenia lub zakazy ruchu dla samochodów ciężarowych. Dla kierowców jeżdżących w trasy poza granice Polski, również jest dobra informacja – baza aplikacji zawiera aż 40 krajów z opisami lokalnych zakazów i zmian.

TDAPP Truck – aplikacja pomagająca w niebezpieczeństwie

Ta aplikacja może okazać się niezastąpiona dla zawodowych kierowców. Jej zamysł jest taki, aby w prosty sposób poinformować innych kierowców w pobliżu, o czyhającym na Ciebie niebezpieczeństwie (m. in. o napadzie, problemach zdrowotnych czy awarii pojazdu). Wystarczą 3 kliknięcia, aby inni podróżujący dowiedzieli się, że coś jest u Ciebie nie tak. TDAPP Truck posiada również możliwość poinformowania jej użytkowników o zaginięciu jakiegoś kierowcy. Poszukiwania mogą wtedy przebiegać sprawniej.

Szeroki wybór aplikacji

To tylko kilka aplikacji mobilnych, które zostały stworzone z myślą o kierowcach ciężarówek. Warto przyjrzeć się wszystkim, bo każda jest na swój sposób wyjątkowa i potrzebna. Może warto zainstalować chociaż część z nich?

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *